logo

 telefon +48 32 425 06 48

  • baner-o-nas.jpg

O nas

Rak and Roll… i wszystko gra!!!

Jesteśmy najstarszą w regionie hurtownią łożysk. Początki firmy sięgają 1990 roku, kiedy to Stanisław Olborski wraz ze swą córką i zięciem, Jadwigą i Janem Rak, zaczął handel materiałami i urządzeniami elektrycznymi. Szybko jednak firma zaczęła specjalizować się w obrocie łożyskami i akcesoriami do nich. W połowie lat dziewięćdziesiątych staliśmy się spółką. Krótko po tym przystąpili do niej kolejni wspólnicy: Tomasz Sitek i Marcin Węgrzyk. To spowodowało znaczące dokapitalizowanie firmy i dynamiczne przyspieszenie rozwoju. Świadczy o tym wzrost wszystkich wskaźników ekonomicznych i mocna pozycja na rynku, jaką spółka Rak and Roll wypracowała sobie przez te lata.

Jesteśmy znaczącym i profesjonalnym dostawcą łożysk dla dużych, liczących się na rynku podmiotów gospodarczych. Ale nie tylko. Wśród naszych Klientów są też mniejsze firmy, jak i odbiorcy indywidualni. Klienci doceniają nasz profesjonalizm i obsługę na najwyższym poziomie. Na przestrzeni lat firma kilkakrotnie zmieniała nazwę, logo jak i siedzibę. Nigdy jednak nie zatraciliśmy charakteru firmy rodzinnej, z bardzo elastycznym i indywidualnym podejściem do Klienta. Naszą firmę tworzy zespół kompetentnych, zgranych, lubiących i szanujących się profesjonalistów. Z dumą podkreślamy, że Rak and Roll to firma łącząca najlepsze cechy rodzinnego przedsiębiorstwa i dobrze zorganizowanej korporacji.

To nie jedyny nasz atut. Klienci doceniają nie tylko jakość obsługi. Naszym wielkim atutem w branży łożysk przemysłowych i samochodowych jest magazyn: w branży jeden z najlepiej zaopatrzonych w Europie, z dostępnymi od ręki dziesiątkami tysięcy łożysk różnych rodzajów i rozmiarów. Sprawne zarządzanie nim umożliwia nam autorski system informatyczny. Zdajemy sobie sprawę, że szybki dostęp do łożysk jest dla naszych Klientów często kwestią strategiczną. Stąd dbałość o nasze zapasy i szeroki asortyment stanowią dla nas priorytet, a co za tym idzie, stały się wyróżnikiem i symbolem naszej rozpoznawalnej na całym świecie w branży łożyskowej marki. Taka filozofia przyświecała naszej firmie od samego początku i nadal opieramy na niej swoją działalność. Jeśli jakiegoś łożyska nie jesteśmy Ci w stanie zaoferować, to prawdopodobnie nie znajdziesz go nigdzie indziej lub takowe po prostu nie istnieje. Ale i tak coś wymyślimy i Ci pomożemy! Wystarczy, że zadzwonisz…

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem kliku wiodących światowych producentów. Jednym z naszych strategicznych partnerów jest amerykański potentat w produkcji łożysk: firma TIMKEN. Wszędzie tam, gdzie kręcą się koła lub potężne wały, w silnikach samolotowych Rolls Royce’a, czy kołach Boeingów, w napędach dyskowych czy w szybach wiertniczych, wiertarkach dentystycznych czy walcowniach hutniczych, produkty TIMKEN, poprzez swoją precyzję, trwałość i niezawodność, przyczyniają się do wzrostu wydajności i minimalizacji kosztów eksploatacji. TIMKEN projektuje i wytwarza łożyska od ponad 100 lat, przewodząc innowacjom, które łączą dotychczasowe doświadczenia i koncepcje z technologiami jutra. Utożsamiamy się z taką filozofią, czemu jasny wyraz dajemy odważnie nawiązując swym wizerunkiem do światowego lidera w produkcji łożysk i stali, nie rezygnując jednocześnie z odwoływania się do własnej, wieloletniej chlubnej tradycji.

Ściśle współpracujemy także z japońską ikoną łożyskową – firmą KOYO. To marka łożysk, która funkcjonuje w ramach JTEKT Corporation, lidera technologicznego globalnego sektora produkcji łożysk. Projektuje on i produkuje niezwykle szeroki wachlarz wyrobów, począwszy od łożysk wielkogabarytowych, których średnice zewnętrzne sięgają siedmiu metrów, po najmniejsze wielkości główki zapałki. Nasz japoński partner z sukcesami wykorzystuje to, co najlepsze w najnowocześniejszych materiałach i technologiach produkcyjnych. Wszystko po to, by spełniać coraz wyższe i coraz bardziej złożone wymagania współczesnego przemysłu.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy z największymi producentami łożysk, jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde zlecenie z tej branży. Zapewniamy najszybszą w kraju realizację zamówień: zarówno tych typowych, jak i takich, które stawiają przed nami poważne wyzwania. Dodatkowo współpraca z renomowanymi producentami łożysk umożliwia nam zapewnienie naszym Klientom specjalistycznego doradztwa na etapie konstrukcyjnym i eksploatacyjnym. Krótkie terminy dostaw i konkurencyjne ceny to nasze niezbywalne atuty, którym zaufało już wielu odbiorców na całym świecie. Przekonaj się sam i dołącz do tego zacnego grona!

Dokładamy wszelkich starań, by spełnić oczekiwania Klientów. Każdy jest dla nas równie ważny: Klient indywidualny, mała i średnia firma, czy wielkie przedsiębiorstwo. Jesteśmy tutaj właśnie po to, by to u Państwa wszystko grało…!!!

Znajdziesz nas:

Rak and Roll S.K.A.
44-274 Rybnik
ul. Zamojskiego 35a

e-mail: biuro@rakandroll.pl
tel./fax: +48 32 4250648 (8 linii)

Pracujemy w godzinach:

poniedziałek-piątek
7.00 - 17.00

soboty
nieczynne